Med s propolisem (250g – 160,-Kč)
    Dobrý pomocník při chřipkách, preventivně zvyšuje obranyschopnost organismu. Propolis má protizánětlivé a bolesti zmírňující účinky, ničí viry, bakterie, kvasinky, plísně a jiné choroboplodné zárodky. Užívá se při celkovém oslabení, při různých zánětlivých onemocněních, nachlazení a akné. Dobré zkušenosti jsou i při bolestech žaludku a žlučníku, žaludečních vředech a onemocněních hlasivek. Dávkování při nachlazení 5 lžiček denně. Při prevenci proti chřipkám a nachlazení 1 lžička denně.
    Včely sbírají z pupenů různých stromů pryskyřici, kterou promísí svými kusadly s výměšky svých žláz, tím přetvoří na propolis a vyplňují s ním mezery v úle 1-3mm. Využívají antibakteriální a antivirové vlastnosti propolisu, takže vnitřek úlu je dokonale sterilní. Propolis seškrabujeme z rámků, úlu při čištění, z krycích fólií. Nejlepší a nejčastější jeho využití je vyluhování v alkoholu. Takto vznikne propolisová tinktura, která se dále používá do dalších výrobků s propolisem.

    Kdo nemá zkušenosti s propolisem a chtěl by ho používat, musí si nejprve udělat zkoušku na alergii. Provádí se tak, že místo za zápěstím, kde se měří tep, se potře některým propolisovým přípravkem 2 dny po sobě. Pokud se neobjeví žádná negativní reakce, můžeme propolis používat.
Propolisová tinktura (50ml – 140,-Kč)Použití:

Opar – několikrát denně natírat. Pokud se podchytí v čas bolestivé a nepříjemné puchýřky se nevytvoří nebo brzy zasychají.
Pásový opar – virová infekce se šíří kolem kožního nervu – značná bolestivost. Potírat několikrát denně. Má kromě hojivého i znecitlivující účinek.
Dutina ústní – drobná poranění, spáleniny po příliš horkém jídle, paradentóza, krvácení dásní, zápach v ústech, rány po vytržených zubech. Několikrát denně potírat tinkturou.
Chřipka, angína, zánět nosohltanu – preventivně kloktat vícekrát denně vlažnou vodu s několika kapkami propolisové tinktury.
Drobné úrazy, oděrky, plísně, bércové vředy – několikrát denně potírat
Cukrovka – jedenkrát denně kávová lžička tinktury samotné nebo ve sklenici vody, či čaje.
Hnisavá poranění – Okolí rány, několikrát denně potírat tinkturou, později použijeme propolisovou mast.
Kožní onemocnění – tinktura vyvolá pocit pálení, proto ji používáme k ošetření jen malého kousku pokožky nebo ředíme vodou (zákal).
Kožní plísně – používat po dobu 3 týdnů. Pro zvláštní pokožky je možno používat propolisovou mast.
Krevní tlak - užívá se 1-2x denně po 20-30 kapkách dle potíží.
Popáleniny – co nejdříve pokapat nebo polít tinkturou, také obklad. Při dalším ošetřováním používáme propolisovou mast.
Žlučník – 2x denně jedna kávová lžička.
Prevence – několik kapek na kostku cukru nebo med míchaný s propolisem (odstavec – propolis v medu).

    Propolis používat nejdéle 1 měsíc, potom přerušit na dobu 1-2 týdny (silný účinek – mohou brnět prsty apod.) Skladovat ve tmě. Není určen pro těhotné ženy a lidi trpící závažným srdečním onemocněním.
            Výrobek není určen pro těhotné a kojící ženy, pro lidi trpící závažným srdečním onemocněním. Před prvním použitím nutno udělat zkoušku na alergii na propolis.

Propolisová mast (80ml – 140,-Kč)
Používá se na špatně se hojící rány, bércové vředy, spáleniny, omrzliny, lupénku a různé druhy ekzémů, na plísně, popraskané paty a zjemnění pokožky.

    Návod na použití: Natírá se na postižené místo několikrát denně. Pro zvýšení účinku možno v některých případech kombinovat s propolisovou tinkturou, která má větší účinek, ale vysušuje. Proto je vhodné potřít místo propolisovou tinkturou a po chvíli natřít propolisovou mastí. Také se dá natřít větší
vrstva, ovázat a nechat působit dlouhodobě např. přes noc.

    Kdo nemá žádnou zkušenost s propolisem, nutno udělat zkoušku na alergii na propolis - ,,Výrobky s propolisem".